Pretparken.nl

Vakantiepark bij een pretpark: Landal-parken vlak bij Efteling, Toverland en meer

Inhoud gecontroleerd op

Jumping Juna in Toverland

Fotobron: Wikimedia Commons · Mw007 · CC BY-SA 4.0

Wil je een paar nachten blijven, dan ligt er bij de meeste Nederlandse pretparken een Landal-vakantiepark binnen een halfuur rijden. Landal Kaatsheuvel ligt op ongeveer 2 kilometer van de Efteling, Domein De Schatberg op ongeveer 2 kilometer van Toverland en Landgoed De Hellendoornse Berg op ongeveer 3 kilometer van Avonturenpark Hellendoorn. Parktickets zijn bij een Landal-verblijf niet inbegrepen; die koop je los.

Waarom een vakantiepark naast een pretpark?

Een pretparkdag is lang. Wie van ver komt, staat vaak al vroeg in de file en rijdt na sluitingstijd moe terug. Een bungalow of huisje in de buurt maakt van één hectische dag een ontspannen korte vakantie: je bent vroeg bij de ingang, kunt de drukste middaguren overslaan en hebt een rustige plek om bij te komen. Met kinderen is dat vaak het verschil tussen een geslaagde en een uitputtende dag.

Een vakantiepark is bovendien iets anders dan een parkhotel. Je hebt meer ruimte, meestal een eigen keuken en vaak voorzieningen als een zwembad, speeltuin of fietsverhuur. Met een groter gezelschap is een huisje voor zes of acht personen per persoon regelmatig voordeliger dan meerdere hotelkamers. Het nadeel: entree voor het pretpark zit er niet bij, zoals bij de eigen verblijven van de Efteling of Duinrell wel het geval is.

Landal-parken per pretpark

Hieronder staat per pretpark welke Landal-parken het dichtst bij liggen. De afstanden zijn hemelsbreed berekend vanaf het pretpark; over de weg is het meestal iets verder. We tonen alleen parken binnen ongeveer 35 kilometer, zodat je echt binnen een korte rit bij de ingang bent.

Efteling. Landal Kaatsheuvel ligt in hetzelfde dorp als de Efteling, op ongeveer 2 kilometer. Iets verder liggen De Katjeskelder bij Oosterhout (circa 15 km, met veel verschillende woningtypes) en Klein Oisterwijk (circa 17 km), tussen de bossen en vennen. Vergelijk dit met de eigen verblijven in onze gids overnachten bij de Efteling, waar parktoegang wel inbegrepen is.

Toverland. Domein De Schatberg in Sevenum ligt praktisch naast Toverland. Ook De Lommerbergen bij Reuver en de parken rond Arcen zijn binnen een kwartier tot twintig minuten bereikbaar. Meer opties staan in overnachten bij Toverland.

Walibi Holland. Rond Biddinghuizen en de noordelijke Veluwe liggen onder meer Waterparc Veluwemeer, Landgoed ’t Loo en Bospark De Schaapskooi. Handig als je Walibi combineert met een paar dagen fietsen of wandelen. Lees ook overnachten bij Walibi.

Avonturenpark Hellendoorn en Slagharen. Landgoed De Hellendoornse Berg ligt op een paar kilometer van Avonturenpark Hellendoorn, met de Sallandse Heuvelrug als achtertuin. Voor Attractiepark Slagharen liggen Villaparc Schoonhovenseland, De Vlegge en Buitenplaats de Marke van Ruinen binnen ongeveer twintig minuten. Zie overnachten bij Hellendoorn en overnachten bij Slagharen.

Julianatoren en Duinrell. Rond Apeldoorn liggen meerdere Veluwse Landal-parken, zoals Heideheuvel en Miggelenberg. Bij Duinrell zijn Vakantiepark Kijkduin en parken langs de kust bij ’s-Gravenzande en Noordwijkerhout een alternatief voor het eigen vakantiepark van Duinrell. Vergelijk in overnachten bij Julianatoren en overnachten bij Duinrell.

België. Voor Bobbejaanland liggen Het Vennenbos in Hapert en Park Eksel binnen ongeveer een halfuur. Bij Plopsaland De Panne is Breeduyn Village in Bredene de dichtstbijzijnde optie.

Zo kies je het juiste park

Begin bij de afstand. Wil je ’s ochtends bij opening binnen zijn en tussendoor even terug naar je huisje, kies dan een park binnen vijf à tien kilometer. Ga je maar één dag naar het pretpark en wil je de rest van de vakantie wandelen, fietsen of zwemmen, dan mag het park verder liggen en weegt de omgeving zwaarder.

Kijk daarna naar je gezelschap. Bij elk park tonen we tot hoeveel personen de grootste woning gaat en hoeveel woningtypes er in de feed staan. Veel types betekent vaak meer keuze in luxe, slaapkamers en extra’s zoals een sauna, hottub of huisdiervriendelijke woning. Controleer die details altijd op de boekingspagina, want niet elk type is op elke datum beschikbaar.

Let tot slot op de voorzieningen die voor jullie belangrijk zijn: een binnenzwembad voor een regenachtige dag, een speeltuin, een restaurant of juist rust. Die verschillen per park en staan op de parkpagina die je via de groene knop opent.

Kosten: vakantiepark plus losse tickets

Een eerlijke vergelijking telt alle kosten bij elkaar op: de huurprijs van de woning, eventuele bijkomende kosten zoals schoonmaak, bedlinnen of toeristenbelasting, en de pretparktickets voor iedereen voor elke dag dat je naar binnen gaat. Zet dat naast een arrangement van het pretpark zelf, waar entree vaak al inbegrepen is.

Tickets koop je meestal goedkoper online dan aan de kassa. Tips per park vind je in onze kortingsgidsen, zoals Efteling korting en Toverland korting, en in het overzicht pretpark overnachten met korting. Kies je bezoekdag met de druktegidsen, bijvoorbeeld Efteling drukte, want een rustige doordeweekse dag scheelt wachttijd en vaak ook geld.

Prijs en beschikbaarheid bekijken

Onder deze tekst staan per pretpark de dichtstbijzijnde parken met foto, plaats en afstand. Met de groene knop open je de parkpagina, waar je je data en gezelschap invult voor de actuele prijs. Wij tonen bewust geen prijzen: die verschillen sterk per seizoen, verblijfsduur en woningtype. De knoppen lopen via een partnerlink; Pretparken.nl kan een vergoeding ontvangen, zonder dat jouw prijs verandert.

Twijfel je nog welk pretpark het wordt? Bekijk dan het overzicht pretparken met overnachting of vergelijk alle parken op pretparken vergelijken.

Veelgestelde vragen

Welk vakantiepark ligt het dichtst bij de Efteling?

Van de Landal-parken ligt Landal Kaatsheuvel het dichtst bij, op ongeveer 2 kilometer. De eigen Efteling-verblijven liggen direct aan het park en hebben parktoegang inbegrepen.

Zijn pretparktickets inbegrepen bij een Landal-verblijf?

Nee. Bij een Landal-park boek je alleen de accommodatie; tickets voor het pretpark koop je apart.

Is er een vakantiepark naast Toverland?

Ja, Landal Domein De Schatberg in Sevenum ligt op ongeveer 2 kilometer van Toverland.

Hoe ver liggen de vakantieparken van de pretparken?

We tonen alleen parken binnen ongeveer 35 kilometer hemelsbreed; de dichtstbijzijnde liggen op 2 tot 3 kilometer.

Kan ik met een grote groep in een huisje bij een pretpark?

Bij veel parken gaan de grootste woningen tot acht personen of meer. Bekijk het maximum per park in de kaarten en controleer de indeling op de boekingspagina.

Bronnen en controle

Informatie gecontroleerd op 9 oktober 2026. Prijzen, openingstijden en voorwaarden kunnen wijzigen; de informatie van het park en de voorwaarden bij aankoop zijn leidend.

Vakantiepark in de buurt van Efteling

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Walibi Holland

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Duinrell

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Toverland

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Attractiepark Slagharen

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Avonturenpark Hellendoorn

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Julianatoren

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Bobbejaanland

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Vakantiepark in de buurt van Plopsaland De Panne

Bungalows en huisjes voor een paar nachten; parktickets zijn niet inbegrepen. Afstand hemelsbreed.

Foto’s: © Landal GreenParks

Verder lezen over Toverland

Toverland: attracties, tickets en praktische informatie

Alle pretparkblogs en bezoekgidsen

Veelgestelde vragen over tickets, drukte en overnachten